Programación e participantes no festival “No tengo mamá”

NotengomamaA partires deste Xoves 28 e ata o sábado 30 vaise celebrar en Vigo o festival “No tengo mamá” que é un evento centrado na autoedición , con especial predilección por aquelas publicacións gráficas, obras audiovisuais e traballos musicais que escapan dos formatos e contidos habituais e existen unicamente grazas o interese, persistencia, e sobre todo, peto dos creadores.

Este evento pretende “citar neste sarao a colectivos e artistas que se adiquen dalgún xeito a estes menesteres e estean interesados en difundir os seus traballos e intercambiar experiencias e trato con outros individuos do mundiño”.

NTMM será na cafetería cultural “Detrás do Marco” (Calle Londres, sn Vigo) e tamén, se o tempo e a autoridade o permiten, nos exteriores. Sonia del Corro ambientará durante os tres días o espazo da calle Londres cunha fabulosa instalación artística que se extenderá ó lo longo de todo o recinto. Atoparemos, unha surtida e variada cantidade de postos ocupados polos seguintes colectivos e artistas:

-Teresa Ferreiro (Santiago de Compostela) http://teresaferreiro.wix.com/website
-Northwest Magpie Records (Camposancos) https://northwestmagpierecords.bandcamp.com/
-Bronder Wa (Vigo) http://bronderwa.tumblr.com/
-Agua de Lodo (Vigo)
-Noche Líquida (Vigo)
-Santi Zubizarreta (Vigo) http://santi-outsidemyhead.blogspot.com.es/
-Nuria Figueiredo (Pontevedra) www.nuriafigueiredo.com
-Berto Fojo (Pontevedra) http://bertofojo.tumblr.com/
-Croa magazine (Vigo) www.croamagazine.es
-Dale Rico (Vigo)
-Montse Piñeiro (Vigo) http://montsepinheiro.wordpress.com/
-Fanzine Hermético (Pontevedra)
-David Braña (Vigo) http://seventeencomics.blogspot.com.es/
-El Cosmonauta Tropical (GZ) http://cosmonautatropical.blogspot.com.es/
-El Amor Salvaje (Londres-Galicia-Asturias) https://www.facebook.com/pages/El-Amor-Salvaje/267510259965384?ref=stream
-Eres Tonto (A Coruña) http://erestontofanzine.wordpress.com/
-Discos Porno (Ourense) http://discosporno.bandcamp.com/
-Los Bravú (Pontevedra/Marín) http://losbravu.com/
-Miralasolas (Vigo)
-Fulgencio Pimentel (La Rioja) http://www.fulgenciopimentel.com/
-Edward Morgan (Vigo) http://www.edwardmorgan.net/
-Aída Donoso (Vigo) http://aidadonoso.wordpress.com/
-Tigermilk (Ourense) https://www.facebook.com/tigermilkfanzine?fref=ts
-Sandra mg (Vigo) http://newdogs.tumblr.com/
-Mutant Mind (Vigo) https://www.flickr.com/photos/davenirvana
-Laura Cochon (Vigo) http://cargocollective.com/lauracochon
-Lechanelas (Vigo)
-Alba Castillo (Vigo) https://www.facebook.com/pages/Abi-Castillo/205927192780670?sk=timeline
-Drama Sureño (Vigo) http://dramasurenho.tumblr.com/
-Fase Lunar (Vigo/Pontevedra)
-Sergio Covelo (Vigo)
-La Caja (Vigo) https://www.facebook.com/pages/La-Caja/488193614571721?fref=ts
-Cabeza de Corte Aéreo (Pontevedra) https://www.facebook.com/cabezavoladoradecorteaereo
-Adataberna (Vigo) http://www.adataberna.com/
-Seara Records (Vigo) https://www.facebook.com/SearaRecords?fref=ts
-Elvira Editorial (Vigo) http://www.editorialelvira.es/es/
-Fosfatina (Vigo)
-Tayone (Vigo) http://turbofolk.tumblr.com/

No festival tamén haberá diversos concertos e actividades coma un certamen de curtametraxes e videoclips de baixo orzamento, será ó final de cada un dos tres días que abarca o festival. O sábado 30 presentación dos finalistas e gañador.

PROGRAMACIÓN POR DÍAS:

Xoves 28:

17:30: Presentación e obra a cargo do grupo de teatro 8mm https://www.facebook.com/oitomilimetrosteatro?fref=ts
19:30: Recital de Carlos Oroza http://seararecords.bandcamp.com/album/carlos-oroza-7-eclipse-jay
20:00: Jay http://discoshumeantes.bandcamp.com/album/jay-vacaciones-en-vietnam-lp
21:00: Chicharrón http://chicharron.bandcamp.com/
22:00: Aries http://aries.bandcamp.com/
23:00 SEARA.MOV: Proxección dunha selección dos videoclips que participan no concurso.

Vernes 29:

12:30: Cadáver Exquisito, pintura mural en directo a cargo de varios artistas vigueses.
13:30: Concerto sesión vermú en acústico de Ded Routines http://northwestmagpierecords.bandcamp.com/
19:30: Yese Wese
20:30: Aborigen http://aborigenbiocom.bandcamp.com/album/despejando-de-madrid
21:30: Cuchillo de Fuego http://cuchillodefuego.bandcamp.com/
22:30 SEARA.MOV, proxección das obras de videoarte e ficción que participan no concurso.

Sábado 30:

13:30: Concerto sesión vermú a cargo de Pálida http://palida.bandcamp.com/
16:00: Sesión de drink&draw a cargo do colectivo Open Book. http://openbookstockholm.tumblr.com/
19:00: presentación da gala final e obra a cargo do grupo de teatro Pinchacarneiro https://www.facebook.com/PinchacarneiroTeatro?fref=ts
19:30: Kalashnikoff http://kalashnikoff1.bandcamp.com/releases
20:30: Dois
21:30: Los Locos Hongos http://loslocoshongos.bandcamp.com/
22:30: SEARA.MOV: Presentación dos finalistas, proxeccións dos proxectos vinculados a Seara: Juventud Gruyère, Hígados Necrosados y Seara Fest II.
Tamén presentarán os rapaces de La Caja o seu proxecto LA-audiovisual.

00:00: Festa de peche do festi “A ver quién Pin” na Iguana Club, con distintos djs e proxectos musicais.

Aquí un artigo do blogue musical Desconcierto.